niedziela, 24 kwietnia 2016

Przechowywanie biżuterii

Każda z nas ma jakąś biżu­te­rię, jedne kobiety mają jej wię­cej inne mniej. Cza­sami tra­cimy sporo czasu na wyszu­ka­nie tej odpo­wied­niej i denerwujemy się, bo czas nagli, a upra­gnio­nego pier­ścionka czy kol­czy­ków nie można zna­leźć wśród biżu­te­rii wrzu­co­nej do szka­tułki, czy jakie­goś pude­łeczka.
Dla­tego chcia­łam Wam w dzi­siej­szym poście pokazać różne spo­soby prze­cho­wy­wa­nia i orga­ni­za­cji biżu­te­rii.Prze­cho­wa­nie bły­sko­tek wcale nie koń­czy się na szka­tułce. Można do tego celu wyko­rzy­stać różne rze­czy które znajdziemy w domu.
Cie­kawą formą może być zwy­kła tarka.


Na bransoletki i zegarki świetnie sprawią się różne wazoniki.


Przepięknie też wygląda biżuteria na paterach.


Gdy nie lubicie zagracać mebli można uciec do innego rozwiązania. Pierwszą moją propozycją są przepiękne ramy powieszone na ścianach. Taką ramę można samemu spróbować zrobić, wykorzystując na przykład koronkę bawełnianą, siatkę ogrodową, korki z butelek po winie, zdobiąc pięknymi haczykami i klamki. A gdy nie macie ramy może posłużyć również płyta drewniana.
Dla lubiących naturę też jest rozwiązanie, bo wystarczy gałąź z drzewa, by stworzyć piękne dekoracje użytkowe.


Świetnie też nadaje się kawałek starej deski, można ją ozdobić pięknymi klamkami, znaleziskami z plaży. Właściwie czym tylko sobie zamarzymy.


Jeśli pozbywacie się starych mebli, to zachowajcie z nich szuflady, bo one po przerobieniu, też pewnie świetnie spełnią się w roli skrytki na biżuterię i jednocześnie mogą być ozdobą ściany, szafki lub stołu.


A gdy macie na błyskotki przeznaczone miejsce w szufladzie to wcale nie musi być wszystko w niej wrzucone, poplątane tak, że nie da się niczego znaleźć. Tam też może był ład porządek i wszystko pięknie się prezentować. Można do szuflady poprzyklejać taśmą dwustronną śliczne talerzyki, filiżanki, a nawet foremki na babeczki. Taka taśma zabezpieczy przed przemieszczaniem wszystkiego przy otwieraniu i zamykaniu.


Do szuflady można również użyć już gotowych specjalnych przegródek, które kupicie w sklepach.


Na koniec pokaże jeszcze propozycje dla tych Pań, które mają więcej miejsca. Można posiadać również szafki do przechowywania biżuterii a najlepiej mieć kącik z biżuterią i lustrem.Myślę, że te propozycje pomogą Wam w jakimś stopniu w uporządkowaniu swojej biżuterii i będzie się ona pięknie prezentować nie tylko na Was.


Zdjęcia użyte w tym poście pochodzą ze strony pinterest.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, który napędza mnie do dalszego działania.